Noworoczny Charytatywny Koncert dla Kacperka Ryło

Noworoczny Koncert Charytatywny dla Kacperka Ryło „Od serca do ucha” już za nami. 11 stycznia 2020 r. to dzień, który zapadnie na długo w naszej pamięci. W auli LO Radosna Nowina 2000 – oficjalna strona w Piekarach zgromadziło się ponad 300 osób o wielkich sercach, chcących wesprzeć chorego chłopca. Przypomnijmy Kacperek Ryło w grudniu skończył roczek, chory jest na SMA – rdzeniowy zanik mięśni typu I, na którego leczenie potrzebna jest kwota 8 milionów złotych. Jedyną szansą na jego wyleczenie jest terapia genowa Zolgensma w Stanach Zjednoczonych, która musi być zastosowana zanim chłopiec ukończy 2 rok życia.

Podczas koncertu charytatywnego odbywał się kiermasz ciast koordynowany przez Koło Gospodyń Wiejskich „Kryspinianki”, kiermasz rękodzieła zorganizowany przez Lisiecki Klub Seniora a młodzież z Zespołu zbierała datki do puszek. Wszystkie zebrane podczas imprezy pieniądze przekazane zostaną na konto Fundacji Siepomaga o czym niezwłocznie poinformujemy.

Na scenie zaprezentowali się: Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka”, DFS Červánek HK Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Červánek” z Czech, Stowarzyszenie Kryspinów – grupa śpiewająca Kryspinianki, Stowarzyszenie Nasz Kaszów, Lisiecki Klub Seniora, Stowarzyszenie Nasz Cholerzyn. Po koncercie artyści wraz z publicznością wspólnie kolędowali.

Na koncercie obecny był wzruszony dziadek Kacperka, który osobiście wszystkim podziękował za wsparcie.

W imieniu Kacperka oraz jego rodziny organizatorzy koncertu: Stowarzyszenie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Lisiecka, Gmina Liszki oraz Fundacja im. Ks. Siemaszki serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego szczytnego wydarzenia. Dziękujemy wszystkim stowarzyszeniom i KGW z terenu gminy Liszki obecnym na koncercie, rodzicom dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka”, pracownikom urzędu gminy Liszki, indywidualnym darczyńcom, wszystkim, którzy przekazali ciasta i rzeczy na ten cel. Dziękujemy Stowarzyszeniu Sukces z Jeziorzan, Perspektywa Ściejowice oraz KGW Kaszowianki, Stowarzyszeniu Pomocy Szkole Małopolska za przekazane ciasta na kiermasz oraz naszym gościom z Czech – dziecięcemu Zespołowi Folklorystycznemu „Červánek” za uświetnienie swoim występem tego wydarzenia.

Dziękujemy Zarządowi Fundacji im. Ks. Siemaszki za serce i otwarcie drzwi Centrum Edukacyjne Radosna Nowina 2000
w celu zorganizowania koncertu a także uczniom liceum, na czele z panem Andrzejem Myrdko, którzy z zaangażowaniem pomogli w sprawnym i profesjonalnym przeprowadzeniu całego wydarzenia a także przygotowali z imprezy fotorelację.

Dzięki wspólnej pracy udało nam się połączyć swe siły w celu ratowania ludzkiego życia. Dziękujemy wszystkim przybyłym tego dnia w gościnne progi „Radosnej Nowiny”, dziękujemy za WASZE WIELKIE SERCA.

Cały czas można wesprzeć Kacperka – w Pizzeri Paolo oraz w Urzędzie Gminy Liszki znajdują się specjalne puszki, do których można wrzucić datek. Prowadzona jest zbiórka na stronie https://www.siepomaga.pl/ratujemy-kacpra… oraz licytacje na specjalnej grupie na fb https://www.facebook.com/groups/654529701723252/