Liszki ponownie stolicą tańców polskich

wpis w: Bez kategorii | 0

Po raz kolejny za sprawą IV Turnieju Tańców Polskich „O Złoty Kłos Lisiecki” Liszki ponownie stały się na jeden dzień stolicą tańców polskich goszcząc w swoich progach 73 pary taneczne z: Malborka, Starego Pola, Siemiatycz, Warszawy, Dobczyc, Koła, Puław, Goleszowa, Bielska Białej, Łazów, Częstochowy, Klementowic i Katowic. Gminę Liszki reprezentowało 18 par tańczących w Zespole Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka”.

Honorowy Patronat nad turniejem objęli:
Wojciech Pałka – Starosta Krakowski
Paweł Miś- Wójt Gminy Liszki
Skarby Blisko Krakowa
Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny

Projekt realizowany był przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego, Gminy Liszki a także Stowarzyszenie LGD Blisko Krakowa.
Organizatorami turnieju byli:
Gmina Liszki , Stowarzyszenie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Lisiecka a także Stowarzyszenie LGD Blisko Krakowa.
Patronat merytoryczny nad turniejem objęła:
Komisja ds. Tańców Polskich Polskiej Sekcji CIOFF®

Dzień był pełen emocji i miłych niespodzianek. Za sprawą wspaniałych darczyńców i patronów turniej został zorganizowany na wysokim poziomie a tancerze wyjechali z Liszek z pucharami, medalami i upominkami.
Pojawiła się też nagroda specjalna, którą ufundował Zespół Pieśni i Tańca “Śląsk” im. S. Hadyny. Był nią udział jednego z zespołów w warsztatach tanecznych w siedzibie zespołu “Śląsk”. Otrzymał ją Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej, który jako pierwszy wysłał zgłoszenie na nasz turniej. Wśród darczyńców znaleźli się tacy, którzy ufundowali nagrody w konkretnych kategoriach. Nagrody dla zwycięzców w kat. II A ufundowała firma MAL – BUS Transport osób, kupony rabatowe na obuwie taneczne w kat. VII A i dla par finałowych podarowała Firma Akces Dance z Krakowa. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy za wsparcie i cieszymy się, że wśród nas są osoby o ogromnym sercu, którym zależy na pielęgnowaniu tradycji narodowych.

Pary Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka” z wdziękiem,gracją i elegancją prezentowały się na parkiecie. Oto osiągnięcia naszych lisieckich par tanecznych w IV Turnieju Tańców Polskich “O Złoty Kłos Lisiecki”:

Kat.I (7-9 lat) – III miejsce Zuzanna Mazur i Wiktor Malik
Kat.II B (10-12 lat) – II miejsce Łucja Siejka i Franciszek Brzeziński
Kat. II C (10 – 12 lat) – I miejsce i awans do klasy II B uzyskali Emilia Fryc i Marek Tworzyk, III miejsce Dorota Kapusta i Michał Dymek
Kat. III B (13-15 lat) – I miejsce Zofia Brzezińska i Paweł Tabor
Kat.III C (13-15 lat) – II miejsce Gabriela Dyjach i Antoni Kapusta
W kat debiut
Kat.0 (4-6 lat)- ex aequo I miejsce zajęli Magdalena Koszycka i Piotr Wąsik oraz Milena Dymek i Adam Saługa
Kat. II debiut (10-12 lat) – I miejsce Martyna Kozioł i Maciej Kruk, II Magdalena Mitka i Krzysztof Steczko, III miejsce Małgorzata Koszycka i Stanisław Senderek

Organizacja turnieju przebiegła sprawnie i w serdecznej atmosferze. Po turnieju tancerze wzięli udział w swingowych warsztatach tanecznych w Krakowie zorganizowanych przez Jazz Like That – Swing Studio

Dziękujemy wszystkim zespołom za udział w turnieju i liczymy na równie miłe spotkanie za rok podczas V Jubileuszowej edycji naszego lisieckiego turnieju.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim rodzicom dzieci należących do Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka”. Dzięki Państwa zaangażowaniu i nieocenionej pomocy wszystko wyszło wspaniale i po raz kolejny przekonaliśmy się, że tworzymy wszyscy wspaniały team, który działając razem może „przenosić góry”.