zpit-ziemialisiecka-logo
Kategorie
Wyjazdy

III Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich „Śląski Diament 2016”

W III Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich „Śląski Diament 2016” w Katowickim Spodku wzięło udział ponad 100 par z całej Polski. Poziom taneczny wszystkich tancerzy był bardzo wysoki a w finałach, do których awansuje tylko 6 par bardzo wyrównany. Nasze pary wystartowały w 3 kategoriach, w których startowało po kilkanaście par. Nie łatwo było przebrnąć przez eliminacje, ale nasze pary dały z siebie wszystko a ich umiejętności taneczne zostały docenione przez sędziów.
W kat. II D w półfinałowej dwunastce zatańczyli Zofia Brzezińska i Paweł Tabor, Gabrysia Dyjach i Antonii Kapusta, Angelika Lenart i Piotr Soból. Do finału awans uzyskali Angelika Lenart i Piotr Soból zajmując ostatecznie 4 miejsce w finałach. Jest to ogromny sukces tej pary, gdyż po raz pierwszy dostali się do finału turnieju ogólnopolskiego i od razu zajęli tak wysokie miejsce.

Małgorzata Witalec i Michał Berbeć, to para tańcząca w kategorii II, która podczas ostatniego turnieju ogólnopolskiego w Malborku uzyskała awans do mistrzowskiej klasy C. W Katowicach Małgosia z Michałem po raz pierwszy wystartowali w nowej klasie. Z półfinału awansowali do finału ostatecznie zajmując 6 miejsce.

W mistrzowskiej kategori III B zatańczyli Aniela Biczak i Grzegorz Galos. Para ta także awansowała do finału, w którym zajęła miejsce 6.

Dzień był długi, męczący i pełen emocji, ale wszyscy wrócili z uśmiechniętymi buziami, gotowi do dalszego doskonalenia swoich umiejętności podczas co tygodniowych prób.